2020-ieji: kokie jie buvo mūsų mokyklai

Data

2021 02 04

Įvertinimas
1
1.jpg

Šiandien vykusiame nuotoliniame susirinkime bendruomenė ir kursantų tarybos nariai klausėsi 2020 m. PM veiklos ataskaitos ir šių metų planų. Virtualiame renginyje kalbėjo tarnybos vadas gen. Rustamas Liubajevas ir tarnybos vado pavaduotojas plk. Vidas Mačaitis, taip pat dalyvavo tarnybos valdybų viršininkai Giedrius Geniušas, Žydrūnas Karčiauskas ir Virgaudas Lukoševičius.

Mokyklos veiklą, rezultatus, problemas pristatė jos viršininkas plk. Deividas Kaminskas. Pasak prelegento, pernai mokykla susidūrė su dviem iššūkiais – karantinu bei nuotoliniu mokymu ir idėja steigti vidaus reikalų sistemos pareigūnų rengimo koledžą.

Kalbėta apie pirminį ir tęstinį profesinį mokymą, tarpžinybinį ir tarptautinį bendradarbiavimą, sporto pasiekimus. Apžvelgti profesijos populiarinimo ir darbo sąlygų gerinimo, pedagogų komplektavimo ir mokyklos teritorijos saugumo klausimai. Pernai diplomus gavo 58, užpernai – 70, 2018 m. – 73 jaunuolių. 36-oje laidoje, kuri šiuo metu mokosi PM, – net 97 kursantai. 35-oji laida buvo pirmoji, kuriai ilgą laiką teko mokytis nuotoliniu būdu. Dabartiniai kursantai šią estafetę perėmė... Įvadinio mokymo kursuose pernai buvo parengti 53 pasienio pareigūnai.

Susidurdama su rimtais išbandymais, mokykla keičiasi, auga, tobulėja. Šalyje gyventojų mažėja, bet Lietuvos sienos ilgis išlieka toks pat. Jai saugoti reikia profesionalių pareigūnų. Būtent tokie ir rengiami Medininkuose.