37 laidos kursantai bei VSAT kinologai dalyvavo ERASMUS+ programos mobilumo projekte

Data

2022 05 19

Įvertinimas
0
DSC_0184 redag..JPG

Renginyje dalyvavo Švietimo mainų paramos fondo atstovė - projekto koordinatorė - Sandra Mažulytė, Pasieniečių mokyklos bendruomenė, VSAT kinologai, pasienio rinktinių atstovai. Nuotoliniu būdu renginį stebėjo ir partneriai iš Lietuvos policijos mokyklos, Muitinės mokymo centro bei Ugniagesių gelbėtojų mokyklos.

 

Projekto veiklos prasidėjo dar 2019 m., tačiau dėl COVID-19 pandemijos bei neteisėtos migracijos krizės pasienyje su Baltarusijos Respublika projekto veiklos 2020 - 2021 m. laikotarpiu buvo nutrūkusios.

2022 m. projekto dalyvių mobilumo vizitai buvo atnaujinti ir užbaigti. Iš viso šio mobilumo projekto metu sienos kontrolės ir sienos stebėjimo kompetencijas tobulino 28 Pasieniečių mokyklos 37 laidos kursantai, kurie dviejų savaičių trukmės praktikas vykdė - Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Vengrijos sienos apsaugos tarnybų struktūriniuose padaliniuose. Analogiškai savo kompetencijas šiame projekte tobulino 8 VSAT vyr. kinologai ir 20 kinologų su tarnybiniais šunimis. Programos dalyviai pasidalino įžvalgomis, kurių įgijo mobilumo projektuose.