Būsimieji pasieniečiai laiką leido „Tautmilės globoje“

Data

2020 10 17

Įvertinimas
1
1--.jpg

Už kelių dienų kursantai trim savaitėms išvyks į Ruklą, į Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką. Tačiau iki tol galima laiką leisti ne tik smagiai, bet ir naudingai. Ketvirtadienį būsimieji pasieniečiai po užsiėmimų lankėsi sostinėje įsikūrusioje gyvūnų globos organizacijoje „Tautmilės globa“.

 

Smagi, bet sykiu ir liūdnoka buvo ta viešnagė. Gamtoje, bendraujant su keturkojais ir dvikojais gyvūnais – smagu. Kita vertus, širdį suspaudžia matant, kiek jų čia, buvusių šeimininkų lauk išmestų, prieglobstį rado. Pasak kursantų tarybos pirmininkės Mirandos Ambrozevičiūtės, trečiojo būrio iniciatyva kursantai su kuratore Ramune Nariūnaite apsilankė Rasų gatvėje įsikūrusią gyvūnų prieglaudoje. Atvyko su lauktuvėmis, kurias neišlepinti augintiniai deramai įvertino. Be įprastinių, namuose nereto kursanto namuose auginamų šunų ir kačių, čia galėjai pamatyti įvairių naminių paukščių, arklių, ožkų, avių, vėžlių… Prieglaudoje kursantai pasiskirstė darbais. Vieni vedžiojo šuniukus, kiti tvarkė aplinką. O pabaigoje lepino gyvūnus juos glostydami, kalbindami. Visus sujaudino aklas šuniukas. „Supratome, kad šiluma, namai reikalingi visiems, – daro išvadą Miranda. – Liūdna, kai žmonės pradeda auginti, tačiau, kai atsibosta, jais atsikrato“.

 

Ir iš tiesų gera žinoti, kad daugėja žmonių, kurie šunį ar katę įsigyja ne už šimtus eurų – atsidavusį draugą susiranda į „Tautmilės globą“ panašioje gyvūnų organizacijoje.