Būsimoji kinologė per karantiną pamėgo skaityti

Data

2021 02 08

Įvertinimas
1
8-Iveta.jpg

Kursantė Iveta Rudaitytė– viena iš 97-ių būsimųjų pasieniečių, mokslus kremtančių per nuotolį. Jai tai – ne naujiena. Šitaip mokytis teko ir baigiant 12-ą klasę, kai suvokė, kad „dabar viskas priklausys vien nuo manęs“.

Per šį karantiną, pasibaigus pamokoms dar tenka pasėdėti, kol sudėlioja gautą informaciją. Dar neretai ir broliukui moksleiviui padeda įveikti užduotis (neklokit jaunėliui kelio rožėmis, Iveta!). Apribotas judėjimas tarp savivaldybių leidžia nesiblaškyti, susikoncentruoti mokslui, laisvalaikį skirti šeimai. Išeiti pasivaikščioti – vienas didžiausių malonumų: traukia parkas, vaizdingos Gelgaudiškio dvaro apylinkės. Vieną ar su numylėtine basete Deize. Iveta skiria jai daug laiko ir dėmesio, moko elementarių komandų. Kurgi ne – juk svajoja tapti kinologe. Šunytė – ne vienintelė augintinė, dar yra katė Aga ir vėžliukas, kurio Iveta troško nuo mažens.

„Per karantiną pamėgau skaityti, – prisipažįsta kursantė. – Ligi tol niekuomet nemaniau, kad knygos gali teikti tokį malonumą, bet klydau...“ Ką skaito? Per atostogas – „Paprastą darbą“, dabar – „Gabrieliaus karius“. Abi – lietuvių autorių, kariškos.

Optimistiškai į ateitį žvelgianti Iveta sako, kad kiekvieną dieną Lietuvoje padėtis gerėja, tad neabejoja greitu laiku su kurso draugais susitikti Medininkuose. Ilgisi ne tik jų, bet ir... disciplinos. Mankštos ir sporto, nes vienai sportuoti namuose – oi kaip nelengva...