Ceremonija – virtuali, užtat kursantų pažymėjimai – kuo tikriausi

Data

2020 12 18

Įvertinimas
2
15-.jpg

Šiandien Pasieniečių mokyklos įvadinio mokymo kursantai gavo kursų baigimo pažymėjimus. 28 merginos ir 20 vaikinų – tokia gausi šį kartą buvo jų laida. Pradėję mokytis rugsėjo 14, nuo lapkričio 5 tęsė mokslus jau nuotoliniu būdu ir vakar kursus baigė.

 

Suteikus vidaus tarnybos vyresniųjų puskarininkių laipsnius, jie tarnaus Vilniaus, Varėnos ir Pagėgių pasienio rinktinėse (po 15) bei Užsieniečių registracijos centre (3). Gausiausios bendrakursių grupės papildė Bardinų (11), Gintaro Žagunio (8) bei Padvarionių pasienio užkardose. Pirmąkart mokyklos istorijoje visi jie paskirti į jaunesniojo specialisto pareigas.

 

Kursantams, mokyklai ir visai tarnybai reikšminga ceremonija pirmąkart Pasieniečių mokyklos istorijoje vyko virtualiai. Vyko, nors teko atsisakyti reikšmingų dalykų – mokyklos vėliavos įnešimo, Lietuvos himno giedojimo, bendros priesaikos. Ir susitaikyti su techniniais nesklandumais... Atsižvelgus į karantino sąlygas, buvo pasirinkta saugi ceremonijos forma.

 

Jaunuosius pasieniečius per nuotolį palaimino tarnybos religinės bendruomenės darbuotojas Tomas. Jų pasiekimais džiaugėsi, sveikino ir sėkmės linkėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas ir Pasieniečių mokyklos viršininkas Deividas Kaminskas. Kursantų vardu kalbėjo, mokytojams dėkojo kursantė Karolina Gaučiūtė. Mokyklos viršininko padėkų sulaukė būrininkai Simonas Cemnickas ir Ernestas Straigis, pirmasis pagal reitingą kursantas Darius Jautakis. Nuotaikinga muzika skambėjo ne tik per skaidrių pristatymą, bet ir gyvai – grojant ir Maironį dainuojant Aušrinei Aurelijai Apanavičiūtei.

 

Naujus 15-os savaičių trukmės įvadinio mokymo kursus pradėti buvo planuota kitąmet sausio 11-ąją.