Dažus ir teptukus iškeitė į laiką su šunimis

Data

2020 11 28

Įvertinimas
0
iskeite_i.png

Ir visai dėl to yra patenkinta. Birutė Čeidaitė grafiką studijavo Šiaulių universitete ir Vilniaus dailės akademijoje. Kurį laiką moksleiviams netgi dėstė dizaino pagrindus, mokė dirbti su Photoshop programa. Patiko, bet vis vien nesijautė savo vietoje.

Po studijų nusprendžiau padaryti pertrauką nuo menų, nes vis dažniau dažus ir teptukus iškeisdavau į laiką su šunimis ir aktyvų laisvalaikį, – prisipažįsta mergina. – Seminarai apie šunų elgseną, jų dresavimą pasidarė įdomesni už parodas ir galerijas“.

Ėmėsi veiklos, kuri jai kėlė didžiausią džiaugsmą – ėmė rūpintis benamiais šunimis. Įsidarbino gyvūnų prieglaudoje. Rimtas fizinis ir psichologinis išbandymas. Įgijo patirties. Ir subrandino mintį būsimą darbą susieti su šunimis. Bet kaip? Tinkamiausias kelias pasirodė pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Galimybė tapti kinologu ir dirbti kartu su keturkoju „pareigūnu“.

Kursai jau eina į pabaigą, po trijų savaičių 48 kursantai taps pasienio pareigūnais. Mokymasis nuotoliniu būdu Birutei nebuvo naujiena – bendrauti su dėstytojais virtualiai teko ir studijuojant. Dingsta internetas, užlūžta kompiuteris, streikuoja tinklapių veikla – kam neteko to patirti? Dėstytoja sesuo susiduria su tokiais pat nesklandumais. „Susiklosčiusi padėtis niekam nėra patogi, tačiau pasaulis dėl to nesustoja, – samprotauja būsimoji pasienietė. – Tenka prisitaikyti ir išnaudoti esamą situaciją kaip įmanoma geriau“.

Visą dieną praleidus prie kompiuterio, po paskaitų atlikus užduotis, kaip niekad norisi pajudėti, įkvėpti gryno oro, išvėdinti galvą. Tuomet drauge su šunimis sušoka į automobilį ir – miškan. Kasdien tam skiria bent 2 val., stengiasi nubėgti nors 10 km. Kartais – porą valandų vaikščioja lauke, žaidžia, kartoja ir įtvirtina išmoktas komandas.

Tiems, kuriems įvadinio mokymo kursai prasidės sausį, Birutė linki niekuomet nenuleisti rankų, nesidrovėti prašyti pagalbos, patarimo.