Įvadinio mokymo kursai – nuo rugsėjo 20-osios!

Data

2021 06 22

Įvertinimas
2
KVIEČIAME MOKYTIS PASIENIEČIŲ MOKYKLOJE! Asociatyvi nuotr.
KVIEČIAME MOKYTIS PASIENIEČIŲ MOKYKLOJE! Asociatyvi nuotr.

Nuo 2021 m. rugsėjo 20 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pasieniečių mokykloje bus organizuojami Pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Juos rinktis ir per 9 savaites tapti pasieniečiais tarnyba kviečia asmenis, įgijusius aukštąjį universitetinį arba neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą ir turinčius nepriekaištingą reputaciją. Su atrankos taisyklėmis galite susipažinti čia, o su Pasieniečio įvadinio mokymo kursų programa - čia.

Į Pasieniečių mokykloje (PM) Medininkuose, Vilniaus rajone, organizuojamus kursus priimti asmenys aprūpinami uniforma, apgyvendinami bendrabutyje, gauna nustatyto dydžio stipendiją.

Išklausę teorinio mokymo kursą, atlikę praktinio mokymo programoje numatytas užduotis ir sėkmingai išlaikę egzaminus bei įskaitas, kursų dalyviai gaus įvadinio mokymo kursų baigimo pažymėjimus ir bus įdarbinami šiuose tarnybos padaliniuose: Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Vilniaus pasienio rinktinės (PR) Tverečiaus, Adutiškio, Švenčionių, Pavoverės, Lavoriškių, Kenos, Padvarionių ir Vilniaus oro uosto užkardose, Varėnos PR Gintaro Žagunio, Tribonių, Aleksandro Barausko ir Purvėnų užkardose, Pagėgių PR Bardinų, Plaškių ir Vileikių užkardose.

Norintiems mokytis šiuose kursuose ir gauti į juos siuntimus būtina iki liepos 21 d. pateikti prašymą ir kitus dokumentus el. paštu [email protected]:

  1. prašymą dėl siuntimo į įvadinius mokymo kursus išdavimo ir sutikimą (pasirašytą, skenuotą ar fotografuotą) būti tikrinamam valstybės informacinėse sistemose ir registruose (kai būtina, ir kriminalinės žvalgybos subjektų informacinėse sistemose) (1 priedas);
  2. užpildytą anketą „MS Word“ formatu (gyvenimo aprašymą) (2 priedas);
  3. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (skenuotą ar fotografuotą);
  4. aukštąjį universitetinį arba neuniversitetinį išsilavinimą patvirtinantį dokumentą ir jo priedus (skenuotą ar fotografuotą);
  5. galiojančius anglų ir rusų kalbų lygius patvirtinančius pažymėjimus ar pažymas, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka išduotas Akredituotų asmenų, turinčių teisę tikrinti pretendentų į valstybės tarnautojų pareigas anglų, prancūzų ir vokiečių kalbų mokėjimą (skenuotą ar fotografuotą). Akredituotų asmenų sąrašą rasite čia) 
  6. jei turi įgijęs teisę vairuoti transporto priemones, tai patvirtinantį vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones (be sąlygos vairuoti tik transporto priemones su automatine pavarų dėže (skenuotą ar fotografuotą);
  7. jei pretendentas atliko nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ar baigė bazinius karinius mokymus, tai patvirtinančius dokumentus (skenuotus ar fotografuotus).

Pretenduojantys į vidaus tarnybą asmenys prieš gaudami siuntimą į įvadinio mokymo kursus turės pasitikrinti sveikatos būklę ir psichologinį tinkamumą vidaus tarnybai Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje. Sveikatos patikrinimą reikia atlikti iki rugpjūčio 14 d. Dėl COVID-19 infekcijos ir didesnio srauto besitikrinančių sveikatą dėl stojimo į vidaus tarnybą, jis gali užtrukti maždaug mėnesį.

Susipažinti su fizinio pasirengimo reikalavimais ir atitikties šiems reikalavimams tikrinimo tvarka galite čia.

Kilus klausimams dėl prašymo ir kitų dokumentų pateikimo galima kreiptis tel. (8 5) 271 7346 arba (8 46) 39 7841, mob. (+370) 609 52 261 bei el. p. [email protected]

Dėl kursų mokymo turinio organizavimo ir logistikos klausimų galima kreiptis tel. (8 5) 219 8235 arba el. p. [email protected].