Jaunųjų šaulių vizitas Pasieniečių mokykloje bei prie valstybės sienos

Data

2023 11 21

Įvertinimas
0
403706520_847793760680873_5551269334663421247_n.jpg

Jaunuosius šaulius pasitiko Pasieniečių mokyklos vyriausiasis specialistas Marius Zemenskas, kuris svečiams iš Klaipėdos  papasakojo apie Pasieniečių mokyklą bei apie čia vykdomą mokymo procesą.

Svečius iš pajūrio, atvykusius į Medininkus, pasveikino Pasieniečių mokyklos viršininkas Deividas Kaminskas. Jis pakvietė rinktis garbingą pasieniečio profesiją ir  ateityje papildyti VSAT pareigūnų gretas.

Jaunuosius šaulius domino pasieniečių darbo specifika, šios profesijos įgijimo galimybės, socialinės garantijos, darbo užmokestis.

VSAT pareigūnai, Vakarų (Jūros) šaulių 3-iosios rinktinės šauliams, amfiteatrinėje salėje pristatė stojimo į Pasieniečių mokyklą tvarką bei reikalavimus. Po pristatymo, jaunuoliai turėjo galimybę susipažinti su  mokymui skirtomis auditorijomis, įvairiomis priemonėmis,  tiru, aplankė muziejų, kuriame susipažino su ten eksponuojamais  daiktais, vertingais istoriniais dokumentais.

Po edukacinės programos ir ekskursijos po mokyklą, jaunieji šauliai vyko prie Medininkų memorialo, kur žuvusiųjų pareigūnų atminimą pagerbė uždegdami žvakes bei prisimindami tragiškus 1991 metų  liepos 31 d.  Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje vykusius  įvykius.

Vėliau svečiai lankėsi prie valstybės sienos, apžiūrėjo  „senajį kelią“. Jaunimas  lankydamiesi  VSAT ruože, turėjo daug klausimų apie pasieniečių atsakomybes bei vykdomą tarnybą, saugant valstybės sieną.

 Vakarų (Jūros) šaulių 3-iosios rinktinės Jaunieji šauliai, praleidę visą dieną su VSAT pareigūnais, pasisėmę žinių apie pasieniečio profesiją, pakeliui į Klaipėdą,  aplankė 2020 m. atidengtą memorialą žuvusiems ir nukankintiems Lietuvos partizanams bei ryšininkams. Memorialas įamžina atminimą Lietuvos partizanų ir jų rėmėjų, paaukojusių gyvybes už Lietuvos laisvę pokario kovoje prieš sovietų okupantus.