Katinas Leo ant teisės mokytojos Editos darbo stalo

Data

2020 12 08

Įvertinimas
0
1-edita3.jpg

Nuotolinis darbas (mokymasis) – karantino (pandemijos) pasekmė, ne vienam mūsų tapusi tikru iššūkiu. Žinoma, ne tik kursantams (studentams), bet ir mokytojams (dėstytojams). Pasieniečių mokykloje dirbanti Edita Prilipskienė sako prie tokio formato prisitaikiusi palaipsniui.

Nauja (namų) darbo aplinka, pakitęs darbo ritmas ir emocinė būsena... Iš pradžių – neramu dėl kompiuterio, internetinio ryšio stabilumo. Laimė, darbo vietos įrenginėti nereikėjo, nes ją namuose jau turėjo. Nuotolinio darbo patirties – taip pat: tokio formato kursuose keldama pasienio pareigūnų kvalifikaciją. Dirba/mokosi abu su daile susižavėjusiu sūnum Andriumi (jam 16). „Kartais būna dienų, kai visą dieną kiekvienas esam savo darbo zonoj ir tik kokią 17 val. susitinkame“, – pasakoja Edita. Vyras kasdien išvyksta į darbą.

Teisę dėstanti Edita džiaugiasi, kad pamokos vyksta sklandžiai, nei kompiuteris, nei interneto ryšys, nei darbinė aplinka nenuvylia. Pasieniečių mokykloje ji dirba nuo 2017 m. Kartu su kolega Jurijum dėsto teisės pagrindus. Nuotoliniu būdu pamokas kol kas dėsto tik įvadinio mokymo kurso dalyviams. Pastaruoju metu – baudžiamosios, administracinės teisės temas, taip pat apie prieglobstį, žmogaus teises. Pasirengimas pamokoms nelabai kuo skiriasi nuo realių, tik nuotolinei daugiau informacijos keliama į platformą MOODLE.

Prieš porą savaičių Edita gavo pedagoginių ir psichologinių žinių kurso pažymėjimą. Specialiosios pedagogikos žinios – pedagogikos pagrindai, pedagoginė psichologija, didaktika. „Nuotoliniu būdu su darbų recenzentais (profesore, mokslų daktare) nuolat bendravau, – prisimena Edita. – Savo darbotvarkėje teko surasti papildomo laiko... Dabar didžiuojuosi savim, jau žinau, kur panaudosiu naujai įgytas žinias“.

Editos laisvalaikis – kelionėms (tikrai?), knygoms, sportui. Aktyviam ir transliuojamam per TV. „Sportas su manimi keliauja visą mano gyvenimą, esu profesionaliai sportavusi, – prisipažįsta. – Kažkada netgi svajojau apie sporto medicinos studijas“.

Editos namuose – išraiškingas katinas Leo. (Per karantiną priglausta paklydusi katytė Bagi paguldė galvelę kelyje...) Neretai jo nepakartojamas miauksėjimas palinksmina kursantus, kuriuos visuomet įspėja dėl galimų netikėtumų. Sykį taip ir nutiko – rainis užšoko ant teisės mokytojos darbo stalo ir „prisistatė“ žiūrėdamas tiesiai į vaizdo kamerą...

Būsimiesiems „įvadiniams“ Edita linki pasitikėjimo, tarpusavio pagarbos, pozityvumo. Ir dar – saugumo ir sveikatos.