Kliūtys išnyksta, kai yra aiškiai matomas tikslas

Data

2020 11 13

Įvertinimas
0
1-.jpg

Taip teigia Gintarė Ruzgaitė, Vilniaus pasienio rinktinės (PR) Sienos kontrolės skyriaus vyresnioji specialistė. Atranką į šią pareigybę ji laimėjo vos prieš kelias dienas.

 

Tarnyboje Gintarė – nuo 2018-ųjų gruodžio, po Pasieniečio įvadinio mokymo kursų. Pasienietės karjerą pradėjo Vilniaus PR Padvarionių užkardoje. Vėliau, atsiradus galimybei ir pasinaudojusi anksčiau baigtomis bakalauro studijomis, tapo rinktinės bendruomenės pareigūne. Vėliau suprato, kad karjerą norėtų susieti su realiu sienos kontrolės organizavimu. „Dabar esu čia, darau tai, kas man įdomu ir kas mane motyvuoja“, – sako Gintarė.

 

Iš Zarasų krašto kilusi mergina Vytauto Didžiojo universitete baigė viešosios komunikacijos studijas. Tačiau dar prieš gindamasi bakalauro darbą nusprendė, kad kitas jos gyvenimo etapas siesis su valstybės sienos apsauga.

 

Apie kursus Medininkuose išgirdo iš buvusios bendraklasės, kuri taip pat juos sėkmingai baigė. („Linkėjimai, jeigu skaitai!“ – čia Gintarė.) Pradėjusi gilintis į tarnybos specifiką, karjeros joje galimybes, nutarė, jog surado savo vietą. Darbą tiek užkardoje, tiek dabartiniame skyriuje mergina taip ir įsivaizdavo ir džiaugiasi dėl čia įgytos patirties.

 

Tarnyboje, pasak Gintarės, svarbiausia – motyvacija. „Jeigu jausi tą ugnelę, norą padaryti vis geriau ir geriau, siekti, tobulėti – čia tam yra visos galimybės“, – tvirtina Gintarė. Ir rekomenduoja įvadinius kursus rinktis tiems, kurie nėra patenkinti savo įgytomis žiniomis ir kai kada pamąsto apie valstybės tarnybą. Apie Pasieniečio įvadinio mokymo kursus sužinosite čia.