Kovodami su neteisėta migracija VSAT pareigūnai perims turkų patirtį

Data

2021 09 23

Įvertinimas
0
DSC_4083 (1).JPG

Ketvirtadienį Pasieniečių mokykloje baigėsi tarptautiniai mokymai „Nelegali migracija“. Juos vedė Turkijos policijos direktorato pareigūnai Ahmet Başer, Mesut Dőner ir Yunus Emre Özer.

 

Mokymuose dalyvavo 17 Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų.

 

Kvalifikacijos tobulinimo kursų dalyvius pasveikino ir apie dvišalį bendradarbiavimą užkertant kelią neteisėtai migracijai kalbėjo Turkijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Gökhan Turan.

 

Pasitenkinimą prasidėjusiu bendradarbiavimu tokioje jautrioje ir Lietuvai gyvybiškai svarbioje srityje išreiškė tarnybos vado pavaduotojas Antanas Montvydas. Jis išreiškė viltį, kad susipažinti su kolegų patirtimi mūsų galimybė tarnybos pareigūnams atsiras ir pačioje Turkijoje.

 

Pasak vieno iš lektoriaus, A. Başero, jie čia atvyko ne mokyti Lietuvos pasieniečių, o pasidalyti savo patirtimi, pateikiant konkrečių pavyzdžių. Turkijos sieną saugo kariuomenė, o policija tiktai tiria nelegalaus patekimo į šalį (neteisėtos migracijos) atvejus, suklastotus asmens dokumentus.

 

Turkų pareigūnai su kolegomis lietuviais dalijosi bendra informacija apie neteisėtą migrantų gabenimą, siekė atskleisti pagrindines tokio proceso priežastis ir ypatybes. Lietuvos pasieniečiai buvo supažindinti su šio nusikalstamo verslo organizatorių naudojama taktika, metodais ir technika.

 

Kursų dalyviai aptarė nacionalinę ir tarptautinę rašytinę teisę, susijusią su migrantų gabenimu, ir tokių atvejų tyrimus. Buvo supažindinama su neteisėto migrantų gabenimo tyrimo planavimu, vykdymu, paieška, tyrimu ir finansiniu tyrimu. Turkų padedami, mūsų pareigūnai mokėsi atlikti rizikos analizę ir vertinimą tiriant neteisėtą migrantų gabenimą oru ir sausuma.

 

Pažymėjimus kursų dalyviams įteikė ambasadorius G. Turan.

 

Spalio pradžioje Pasieniečių mokykloje numatyti dar vieni kursai, kuriuos ves turkų pareigūnai. Juose bus nagrinėjami įvairūs kelionės dokumentų klastojimo, panaudojimo ir tyrimo klausimai.

 

Daugiau nuotraukų: https://bit.ly/3AA7a4b