Kupini teigiamų įspūdžių ir naujos patirties

Data

2020 10 12

Įvertinimas
0
5--.jpg

Spalio 12-ąją Pasieniečių mokykloje vėl pagyvėjo – 100 būsimųjų pasieniečių grįžo į Medininkus. Po įvado į profesiją praktikos. Praėjusią savaitę juos galėjai sutikti dviejose dešimtyse pasienio užkardų. Ypač gausu jų būta Lavoriškių (14), Bardinų ir Padvarionių (po 10) pasienio užkardose. Nuostabu! Nepakartojama!! Fantastiška!!! – tokie įspūdžiai su šauktukais kursantų, su kuriais prieš keletą dienų teko bendrauti. Tarsi grįžę iš muzikos festivalio ar egzotiškos kelionės...

Džiugu, nes šitaip atsiliepiama apie praktiką, apie pirmąjį prisilietimą prie būsimojo darbo, apie naujus įgūdžius ir bendravimą su pasienio pareigūnais. Aušra (III būrys, Bardinų PU): „Ypač patiko dirbti naktinėje pamainoje, naudotis naktinio matymo prietaisu. Susipažinau su kinologo darbo ypatumais Buvo įdomu Panemunės poste, skenuojant turistų dokumentus. Teko bendrauti su policijos pareigūnais. Vyresnieji kolegos – malonūs, atidūs, mielai padėję gilintis į profesijos praktines paslaptis“. Aistė (I būrys, Kybartų PU): „Tarsi apsilankėme pas senus draugus... Šiltai priėmė, kava vaišino. O praktika – jėga! Buvau kelių poste, geležinkelio, važinėjau su patruliais. Persekiojome ir sustabdėme automobilį, kurį vairavo vyras, praradęs teises“.

Miranda (II būrys, Bardinų PU): „Labai naudinga buvo praktiškai atlikti procedūras, su kuriomis susipažinome mokyklos auditorijose – automobilių, pasų, pirštų atspaudų tikrinimu. Teko plaukti Nemunu, pranešinėti krante dirbusiems kolegoms apie pastebėtus įtartinus dalykus. Man net leido pavairuoti laivą !“ Lukas (IV būrys, Padvarionių PU): „Daug naudingos patirties: naktinė pamaina, Medininkų postas, darbas žaliojoje juostoje. Įkliuvo baltarusis, kurio viza turėjo įsigalioti kitą dieną, ir baudos už KET pažeidimą nesumokėjęs vilkiko vairuotojas. Vis dėlto abiem pasisekė – atgal nebuvo grąžinti, tik papildomai dokumentų teko užpildyti“.

Štai taip apie praktiką atsiliepia 36-osios laidos kursantai, savo įspūdžius iliustravę nuotraukomis. O kas toliau? Toliau – savaitė mokykloje, o kitą pirmadienį laukia kelionė į Ruklą pas kariškius, Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke. Laukia nauji išbandymai, nauja patirtis.