Laisvalaikis – su knyga rankoje ir puodeliu šiltos arbatos

Data

2021 03 20

Įvertinimas
0
3-Ramunė N-.jpg

Ateinantį pirmadienį Ramunės Norgilaitės būrys mokysis jau Medininkuose. Ilgai laukta akimirka... „Gyvas bendravimas ir pokalbiai yra svarbiau už bet kokį kompiuterį, – sako kursantė ir prisipažįsta: – Nemeluosiu, truputį jaudinuosi, bet tikiu, kad viskas bus gerai...“

Iš dėstomų dalykų jai patraukliausia viskas, kas susiję su dokumentais. Įdomu mokytis juo tirti, analizuoti, atpažinti klastotes. Nauja patirtis Rukloje – šaudymas. „Manau, kad tai gali tapti dar vienu mano pomėgiu“.

  

Apie pasieniečio profesiją tauragiškė ėmė mąstyti prieš keletą metų studijų mugėje. Priėjo prie uniformuotų kursantų, užkalbino juos. Nuo tada ėmė domėtis nuolat, sekė informaciją apie stojimą, susirado kursantų iš ankstesnių laidų. Tiesa, turėjo ir planą B – verslo vadybos studijas Vilniaus kolegijoje, bet PM paėmė viršų.

  

Karantinas, judėjimo apribojimas sulėtino gyvenimo tempą, leido daugiau laiko skirti savo šeimai, saviugdai, mokymuisi. „Žinoma, nuotolinis mokymasis tapo tikru iššūkiu, – samprotauja Ramunė. – Tačiau tenka prisitaikyti ir stengtis, nes juk visa tai – dėl pačių mūsų ateities“. (Ir akivaizdu: už pirmojo pusmečio rezultatus sulaukė PM viršininko padėkos.)

 

Laisvalaikis? Su knyga ir puodeliu šiltos arbatos rankoje. Orams po truputį šylant, sugrįžo į bėgimo trasą. „Tai puikiai padeda surikiuoti mintis ir, žinoma, stiprėti“. Nors laiko tam užtenka, bet ilgesingai prisimena mokyklos discipliną, rytinę mankštą. „Juk namuose keltis pabėgioti prieš paskaitas tikrai reikia valios“, – prisipažįsta. Kursiokams Ramunė linki išlikti sveikiems, taip pat – kantrybės ir motyvacijos siekiant užsibrėžto tikslo.