Lankėsi Prancūzijos Respublikos Senato delegacija

Data

2021 12 17

Įvertinimas
0
DSC_7063--.jpg

Penktadienį į Pasieniečių mokyklą su trumpu vizitu buvo atvykusi Prancūzijos Respublikos Senato delegacija, vadovaujama jo pirmininko Gérardo Larchero (Žeraro Lešero).

   

 

Delegacijos sudėtyje – Senato Užsienio reikalų, gynybos ir ginkluotųjų pajėgų komiteto pirmininkas Christian Cambon (Kristijanas Kambonas), Senato Europos reikalų komiteto (ERK) pirmininkas Jean-Francois Rapinas (Žanas Fransua Rapinas), Senato ERK pirmininko pavaduotojas, Prancūzijos ir Baltijos šalių draugystės grupės įgaliotasis pirmininkas Lietuvai André Reichardt (Anri Rišaras), Senato Socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, Prancūzijos ir Baltijos šalių draugystės grupės pirmininkas Olivier Henno (Olivjė Heno), Prancūzijos Respublikos ambasadorė Lietuvoje Alix Everard (Aliks Everar), Senato Pirmininko kabineto vadovas ir diplomatinis patarėjas Gilles Lagarde (Žilis Liagardė) ir Hubert de Canson (Hubertas diu Kansonas).   

  

 

 

Prancūzų delegaciją lydėjo vidaus reikalų viceministras Kęstutis Lančinskas.

   

 

Svečius sutiko ir su jais bendravo, į klausimus apie neteisėtų migrantų, apgyvendintų mokyklos teritorijoje įsteigtoje modulinių namelių stovykloje, jų teisinę padėtį ir buitines sąlygas, tautybę, sugrąžinimo į kilmės šalis galimybę atsakinėjo K. Lančinskas, Pasieniečių mokyklos ir Medininkų užsieniečių registracijos centro viršininkai Deividas Kaminskas ir Giedrius Ranonis.

     

 

Prancūzija Lietuvą de facto pripažino 1920 m. gegužės 11 d., de jure – 1922 m. gruodžio 20 d. 1920 m. Paryžiuje pradėjo veikti Lietuvos atstovybė; 1920–1925 m. atstovu dirbo Oskaras Milašius, 1925–1940 m. – Petras Klimas. Lietuvai iškovojus nepriklausomybę, diplomatiniai santykiai su Prancūzija buvo atkurti 1991 m. rugpjūčio 29 d.