Lietuvos ir Lenkijos parlamentarai posėdžiavo Pasieniečių mokykloje

Data

2021 10 20

Įvertinimas
0
DSC_4885.JPG

Padėtį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, neteisėtus migracijos procesus mūsų šalies ir Lenkijos parlamentarai aptarė Pasieniečių mokykloje.

Trečiadienį Pasieniečių mokykla sulaukė gausaus būrio Lietuvos ir Lenkijos politikų, dalyvavusių XXIV LRS ir Lenkijos Seimo ir Senato narių asamblėjos sesijoje. Lenkijos Seimo vicemaršalkos Malgožatos Gosevskos (Małgorzata Gosiewska) ir Lenkijos Senato Pirmininko pavaduotojo Bogdano Borusevičiaus (Bogdan Borusewicz) vadovaujamos delegacijos atvyko kartu su kolegomis lietuviais.

Apie padėtį rytiniame pasienyje dviejų šalių politikams papasakojo tarnybos vadas Rustamas Liubajevas, apie pasieniečių sulaikytus neteisėtus migrantus, apgyvendintus Medininkų URC – jos viršininkas Giedrius Ranonis.

Svečiai perdavė dovanėles migrantų vaikams, susitiko ir padėkojo Lietuvai talkinantiems Lenkijos pareigūnams – sienos apsaugos, policijos, FRONTEX atstovams.

Popiet vykusioje diskusijoje dviejų šalių parlamentarai aptarė padėtį, susidariusią Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, neteisėtus migracijos procesus, skatinamus ir vykdomus kaimyninės šalies režimo.

Parlamentinės asamblėjos pareiškime smerkiamas Minsko siekis destabilizuoti padėtį Lietuvoje, Lenkijoje ir Latvijoje naudojant neteisėtą migraciją kaip priemonę savo politiniams tikslams įgyvendinti. Lietuvos ir Lenkijos parlamentarai ragina nutraukti žmonių kontrabandą ir smerkia migrantų stūmimą iš Baltarusijos teritorijos per Europos Sąjungos išorės sieną.

Daugiau vaizdų: https://bit.ly/2ZcbhW5