Mokyklos biblioteka pasipildė dovanotomis knygomis

Data

2021 10 18

Įvertinimas
0
8-DSC_4768--maža2.jpg

Pirmadienį sulaukėme svečio iš Druskininkų – šaulių kuopos vado Ramūno Šerpatausko. Atstovaudamas Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejaus įkūrėjui, ilgai jam vadovavusiam, tremtiniui Gintautui Kazlauskui, karo medikas atgabeno glėbį jo knygos „Žmonių likimai okupacijų metais. Prisiminimai“ egzempliorių.

Joje surinktos autoriaus užrašytos autentiškos buvusių tremtinių istorijos. Kaip sakė R. Šerpatauskas, knyga niekur neparduodama, ji išskirtinai dovanojama. Prieš keletą dienų gavome šaulio laišką, kuriame buvo siūloma priimti dešimt minėtosios knygos egzempliorių. Žinoma, neatsisakėme.

Pirmadienį į Pasieniečių mokyklą atvykęs šaulys atvežė šūsnį tremtinio G. Kazlausko knygų. Kartu su mokyklos viršininku Deividu Kaminsku svečias apsilankė mokyklos bibliotekoje, kur labdaringą knygų siuntą perdavė bibliotekininkei Halinai Tunkevič.

„Manau, kad ne vienas būsimasis pasienietis ją perskaitys, – įsitikinęs sakė R. Šerpatauskas. – Jaunoji karta privalo žinoti nepagrąžintą tautos istoriją“.

Prieš išvykdamas namo, knygos autoriaus pasiuntinys apsilankė Pasieniečių muziejuje, kur jo gidu buvo PM bendruomenės pareigūnas Marius Zemenskas.

R. Šerpatauskas puikiai pažįstamas Druskininkų pasienio užkardoje – šaulys ne pirmus metus talkina kolegoms pasieniečiams. Ypač pastarąjį pusmetį, kai Lietuvą iš Rytų užplūdo neteisėti migrantai.