Netrukus Medininkuose mokytis pradės beveik pusantro šimto būsimųjų pasieniečių

Data

2020 09 11

Įvertinimas
0
Pasienieciu mokykla.jpg

Mokytis pagal Pasieniečio modulinę profesinio mokymo programą kviečiama 100 atranką perėjusių jaunuolių – tokią kvotą šiems metams numatė Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Keturi mažiausiai balų įvertinti pretendentai liko „už borto“. Tačiau tuo atveju, jeigu per 30 pirmųjų mokslo metų dienų keli įstoję asmenys atsisakytų mokytis Pasieniečių mokykloje, neįstojusieji turi galimybę (pagal konkursinę eilę) užimti jų vietą.

 

Atranką laimėję kursantai kviečiami rugsėjo 15 d. atvykti į Pasieniečių mokyklą .Vyks pasirengimas mokslo metams, stojimo į vidaus tarnybą sutarčių pasirašymas, užsienio kalbų lygių nustatymas ir kita.

 

Atranką į Pasieniečio įvadinio mokymo kursus laimėjo 39 asmenys. Dar devyni aukštojo mokslo diplomus turintys jaunuoliai buvo atrinkti šių metų kovą, tačiau dėl šalyje paskelbto karantino negalėjo pradėti mokytis. Kartu mokytis kursuose, kurie truks 15 savaičių, jie pradės jau ateinantį pirmadienį.

 

Šiemet mokslo metai Pasieniečių mokykloje prasidės vėliau – rugsėjo 21-ąją.

 

Vidurinės mokyklos brandos atestatą turinčių kursantų, kaip ir šiemet mokyklą jau baigusių kursantų, laukia trijų savaičių mokymai pas kariškius Rukloje. Spalį jie vyks į savaitės trukmės įvadinę praktiką, birželį ir liepą – į trigubai ilgesnę praktiką realiose darbo vietose. Diplomus jiems įteikti planuojama kitų metų rugpjūčio 6-ąją. Tikėkimės, jog taip ir bus. Nes šiandien nežinome, kaip tuomet atrodys pandemijos sudrebintas mūsų pasaulis, koks tada bus mūsų gyvenimas.

 

Papildoma atranka į Pasieniečių mokyklą, fizinio pasirengimo įskaita ir bendrųjų žinių testas, vyko rugsėjo 9–10 d.