Pagerbėme Medininkų žudynių aukas

Data

2021 07 30

Įvertinimas
0
DSC_0931.JPG

Šiandien – paskutinė 36-os laidos kursantų rikiuotė. Po savaitės jie gaus Pasieniečių mokyklos diplomus ir išvyks į pasienio užkardas tarnauti Lietuvai. Bet šiandien – Medininkų žudynių 30-mečio išvakarės. Jam paminėti ir susibūrėme mokyklos Rikiuotės aikštėje.

 

1991 07 31 tarnybos vietoje buvo nužudyti „Aro“ rinktinės pareigūnai Mindaugas Balavakas (20) ir Algimantas Juozakas (22), Kelių policijos valdybos policininkai Juozas Janonis (29) ir Algirdas Kazlauskas (41), Vilniaus muitinės inspektoriai Antanas Musteikis (33) ir Stanislovas Orlavičius (35). Dar du muitinės pareigūnai – Ričardas Rabavičius (20) ir Tomas Šernas (29) – buvo sunkiai sužeisti. Medikams pavyko išgelbėti tik vieną jų... Nusikaltimas išaiškintas, vykdytojai nustatyti, bet realiai nuteistas tik vienas, nes kitų kruvinų žudikų kaimyninė šalis išduoti atsisako.

 

Tragedija vyko čia pat, visai netoli Pasieniečių mokyklos. Dabar Lietuvos pasienyje – ir vėl įtempta padėtis, nors ir kitokia. Mokyklos viršininkas Deividas Kaminskas būsimiesiems pareigūnams linkėjo sėkmės, būti drąsiems ir ištvermingiems, o svarbiausia – saugoti ne tik valstybės sieną, bet ir save.

 

Daugiau nuotraukų: https://bit.ly/37bQIdh