Pareigūnas Lukas džiaugiasi pasirinkęs šią profesiją

Data

2021 03 22

Įvertinimas
0
6-Lukas.JPG
Atvirųjų durų diena LK Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione. 2019 m. gegužės 23 d.

Valstybės sienos apsaugos tarnyboje Lukas Duchnevičius tarnauja kiek daugiau nei pusantrų metų. Jaunesniuoju specialistu Padvarionių pasienio užkardoje – ten, kur norėjo dar mokydamasis Pasieniečių mokykloje.

  

Širvintiškis viliasi, kad apie jo gimtinę visi esam ką nors girdėję ar bent grožėjęsi nepaprastomis Kalėdų eglėmis. Baigęs mokyklą, persikėlė į Vilnių. „Su nostalgija prisimenu metus, praleistus PM... Gaila, kad šiemet kursantai negali to patirti, nes namuose yra prikaustyti prie kompiuterių ekranų“, – samprotauja Lukas.

  

Mokykloje gautų žinių jam pakakę, bet turėjo praeiti kiek laiko, kol išmoko jas pritaikyti praktikoje. Po poros mėnesių buvo pasiųstas į kvalifikacijos tobulinimo kursus, vėliau – į dar kitus. Deja, viską sustabdė karantinas...

  

Lukas turi ne vieną hobį, iš jų pamini keliones. Pernai pavasarį išsilaikė motociklininko teises, dalyvavo pažintiniame mototurizmo ralyje su #VSAT komanda. „Graži ta mūsų Lietuvėlė, o mes lekiam ieškoti kažko kitur... Todėl su drauge nusprendėm, kad sušvelnėjus karantino sąlygoms, skirsim laiko kelionėms po Lietuvą“, – ateities planais dalijasi buvęs 34-os laidos kursantas.

  

Lukas prisipažįsta nesigailįs, kad pasirinko pasieniečio profesiją. Ne rožėmis klotą, tačiau įdomų, įvairų, dinamišką kelią. „Tad jei patinka uniformos, jeigu esi pareigingas, atsakomybės jausmas nesvetimas – nedvejok, siųsk stojimo dokumentus! – drąsina Lukas. – Patikėk, laikas mokykloje neprailgs, ir galbūt tapsime kolegomis, tarnausime vienoje užkardoje“. Sukluskite, abiturientai!