Pasieniečio profesija domėjosi jaunimas iš Kaišiadorių ir Vilniaus

Data

2022 11 22

Įvertinimas
0
DSC_4676.JPG

Pasieniečių mokykloje  kiekvieną dieną  lankosi vyresnių klasių  mokiniai, norintys susipažinti su mokymo įstaiga, rengiančia  pasieniečius.

Pirmadienį  Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau - VSAT) Pasieniečių mokykloje  lankėsi  moksleiviai iš Kaišiadorių A. Brazausko gimnazijos, o antradienį į Medininkus  atvyko jaunimas iš   Vilniaus miesto S. Konarskio mokyklos.

Bendruomenės pareigūnai Justyna Gečevskė ir Marius Zemenskas  mokiniams iš Kaišiadorių  ir Vilniaus pristatė pasieniečio profesiją, supažindino su stojimo  į Pasieniečių mokyklą sąlygomis. VSAT pareigūnai papasakojo apie vykdomas funkcijas.

Pasieniečių mokyklos pareigūnai, jaunimui aprodė mokymo įstaigos erdves,  auditorijas, sporto salę, papasakojo apie čia vykdomą mokymo procesą, istorinės atminties išsaugojimą.  Taip pat pristatė karjeros galimybes Valstybės sienos apsaugos tarnyboje.

 VSAT pareigūnai  kaišiadoriškiams ir vilniečiams  aprodė  šaudyklą, lazerinį   tirą, papasakojo apie  VSAT naudojamą ginkluotę, apie vykdomus užsiėmimus.

Taip pat papasakojo apie kinologiją: kaip sienos apsaugai ruošiami   kinologai,  kaip dresuojami tarnybiniai šunys, kurie pasieniečiams padeda atlikti sienos stebėjimą, pažeidėjų sulaikymą ar pasitelkiami žmonių paieškai.

Po bendruomenės pareigūnų pasakojimų jaunimui kilo daug klausimų, į kuriuos VSAT pareigūnai pateikė išsamius atsakymus.