Pasieniečių dienai skirtas šaudymo varžybas laimėjo Specialiosios paskirties skyriaus komanda

Data

2022 06 20

Įvertinimas
0
Foto šaudyba.jpg

Asmeninėje pasieniečių įskaitoje triumfavo Varėnos pasienio rinktinės šaulys Lechas Cimošas, o moterų kategorijoje – Centrinės įstaigos atstovė Miglė Novoslavskaitė.


Ketvirtadienį Pasieniečių mokykla ir VSAT Vilniaus rinktinė Švenčionių rajone organizavo Pasieniečių dienai, birželio 29-ajai, skirtas šaudymo varžybas. Jose iš viso dalyvavo 14 komandų iš VSAT centrinės įstaigos ir rinktinių, Pasieniečių mokyklos bei svečiai iš įvairių teisėsaugos institucijų ir kitų organizacijų.


Kiekvieną komandą sudarė 4 nariai, iš kurių viena buvo moteris. Jie varžėsi atlikdami 7 pratimus pratimuose, kurių metu reikėjo šaudyti iš pistoletų, automatinių bei lygiavamzdžių šautuvų.


Nugalėtojai buvo nustatomi asmeninėje, komandinėje įskaitose ir moterų kategorijoje. Pasieniečių ir svečių rezultatai buvo skaičiuojami atskirose klasifikacijose.


Šaudymo varžybos vyko vadovaujantis Tarptautinės praktinio šaudymo konfederacijos (IPSC) taisyklių reikalavimais.


Komandinėje VSAT įskaitoje niekas neprilygo Specialiosios paskirties skyriaus pirmosios komandos šauliams. Ant antro nugalėtojų pakylos laiptelio kopė Pasieniečių mokyklos komanda, kurią sudarė Margarita Veličkienė, Tadas Borisevičius, Konstantinas Ceinorius ir Mindaugas Kudulis. Trečia buvo antroji Specialiosios paskirties komanda.


Asmeninėje pasieniečių įskaitoje pirmąją vietą iškovojo Varėnos pasienio rinktinės atstovas L. Cimošas, antras buvo Specialiosios paskirties komandos atstovas, trečias – T. Borisevičius. Moterų įskaitoje nugalėtoja tapo Centrinės įstaigos atstovė M. Novoslavskaitė, antrą vietą iškovojo Vilniaus pasienio rinktinės pasienietė Lina Urbonienė, trečią – Pagėgių pasienio rinktinės pasienietė Ilona Kairaitytė.


Svečių komandinėje įskaitoje nugalėjo Policijos departamento šauliai, antrą vietą iškovojo „FRONTEX“ komanda, trečią – „EHUNT“.
Asmeninėje įskaitoje tarp svečių nepralenkiamas buvo Rolandas Vrubliauskas iš Policijos departamento, po jo rikiavosi Romas Ručinskas iš „FRONTEX“ komandos ir Edvardas Mankus iš „EHUNT“ ekipos. Moterų kategorijoje geriausiai sekėsi policijos atstovei Robertai Bernatavičiūtei, antrąją vietą iškovojo Gabrielė Kniūraitė iš Policijos mokyklos komandos, trečią – Justina Glazunovaitė iš „FRONTEX“ komandos.

Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti rėmėjų prizais o nugalėtojai – taurėmis ir medaliais, atgauti jėgas šauliai galėjo vaišindamiesi pasienietiška koše.


Šiuo renginiu siekiama tobulinti VSAT tarnautojų meistriškumą šaudybos srityje, sudaryti sąlygas patikrinti, įvertinti ir palyginti su kitais dalyviais savo sugebėjimus valdyti šaunamuosius ginklus esant panašioms į realias situacijoms. Be to, varžybomis siekiama gerinti bendradarbiavimą tarp VSAT padalinių ir bendradarbiaujančių institucijų, populiarinti ir propaguoti praktinį situacinį šaudymą tarp VSAT pareigūnų.

VSAT Personalo valdybos Mokymo skyriaus inf.