Pasieniečių mokyklai – 29-eri

Data

2020 11 01

Įvertinimas
0
1-2003-04-03 Visagino PM-.jpg

Prieš 29 metus Visagine buvo įkurtas Krašto apsaugos departamento Pasienio apsaugos tarnybos Mokomasis centras.

Naujajai įstaigai atiteko sovietų kariuomenės karinis miestelis. Tais metais iš būtinosios tarnybos karių buvo parengti pirmieji pasieniečiai, pradėtos komplektuoti mokomosios kuopos. Tokia buvo pradžia.

2001 m. Pasienio policijos departamentą reorganizavus į Valstybės sienos apsaugos tarnybą, mokykla buvo pervardyta į Visagino pasieniečių mokyklą. Tais pačiais metais ją baigė pirmoji pasieniečių laida, kuri tada mokėsi pagal naująją dvejų metų programą. 2001 m. rugsėjo 21 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje mokyklai išduota licencija mokyti pagal Pasieniečių mokymo programą.

2002 m. Vilniaus rinktinės Medininkų užkardos bazėje buvo įkurtas modernus Visagino pasieniečių mokyklos Anglų kalbos mokymo centras. 2003 m. mokyklai buvo perduoti Vilniaus pasienio rinktinės Medininkų užkardos užkardos pastatai.

2006 m. Medininkuose buvo pradėtos naujos mokyklos statybos. Visų mokyklos pastatų statybos, renovacijos ir įrengimo darbų vertė – apie 19,4 mln. Eur (apie 67 mln. Lt). Mokykla pastatyta už Europos Sąjungos lėšas. 2007 m. spalio 25 d. Pasieniečių mokykla įsikūrė naujajame komplekse. Į čia persikėlė visa Pasieniečių mokykla, anksčiau veikusi Visagine.

Keitėsi pavadinimai ir pavaldumas, pedagogai ir vadovai, mokymo programos ir mokslo trukmė, lokacija ir priėmimo tvarka... Bet liko svarbiausia: čia Lietuvai rengiami profesionalūs pasienio pareigūnai, čia jie vėliau tobulina savo žinias. Šiemet liepos mėnesį diplomai buvo įteikti jau 35-osios laidos absolventams.

Mokyklos įsteigimo metinių minėti nesirinksime: sąlygos dabar tam – itin nepalankios. Pasieniečių mokyklos gimtadieniui publikuojame 29 įvairių laikotarpių nuotraukas. Ir sveikiname visus dabartinius ir buvusius pedagogus, darbuotojus ir kursantus. Su mūsų ir Jūsų švente!