Pasieniečių mokykloje pagerbtas buvęs jos viršininkas Vytautas Strolia

Data

2020 10 27

Įvertinimas
0
5--.JPG

Vakar Pasieniečių mokykloje (PM) jubiliejaus proga skirtus apdovanojimus atsiėmė buvęs ilgametis jos viršininkas Vytautas Strolia.

 

Beveik 20 metų jis vadovavo šiai mokymo įstaigai. Pirminės grandies pasienio pareigūnų rengimo „kalvei“, ne kartą keitusiai savo pavadinimą, pavaldumą, dislokaciją. Pernai liepą pulkininkas Vytautas Strolia buvo išlydėtas į pensiją.

 

Sekmadienį, Konstitucijos dieną, Vytautui Stroliai sukako 60 metų. O vakar jubiliatas buvo pagerbtas Pasieniečių mokykloje. Neilgai trukusiame renginyje Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojas Vidas Mačaitis jam įteikė atminimo ženklą „Valstybės sienos apsaugai – 100“, PM viršininkas Deividas Kaminskas – atminimo ženklą „Už nuopelnus Pasieniečių mokyklai“.

 

Jubiliejaus proga Vytautą Strolią sveikino buvę jo pavaduotojai Alvydas Jankauskas ir Ričardas Nariūnas.

 

Vienas geriausių Lietuvos biatlonininkų 1990 m. pabaigoje tapo Ignalinos pasienio užkardos vyresniuoju instruktoriumi. Taip prasidėjo Vytauto Strolios karjera pasienio tarnyboje. Keletą metų vadovavo Ignalinos pasienio užkardai, vėliau dirbo Visagino pasienio policijos rinktinės vado pavaduotoju. Ir pagaliau 1999 m. buvo paskirtas Visagino pasienio policijos mokyklos viršininku. 2007 m. mokyklą perkėlus į Medininkus, Vytautas Strolia toliau jai vadovavo.

 

Kone 30 metų sienos apsaugos tarnyboje. Daugybė apdovanojimų – atminimo ženklų, ministro padėkų, vardinis šaunamasis ginklas. Sausio 13-osios atminimo medalis – Vytautas Strolia buvo tarp tų kelių šimtų pasieniečių, kurie 1991-aisias suskubo atvykti sostinėn ginti Lietuvos Parlamento.

 

Apie tokius sakoma – tikra legenda. Profesionalus, ne kabinetinis vadovas, atidus ir dėmesingas, šiltai bendraujantis, kuklus, nekonfliktiškas, neperšantis savo nuomonės kaip vienintelės teisingos. Su nuolat veide šviečiančia šypsena, mėgstantis ir mokantis pajuokauti. Tokį Vytautą Strolią pažino ir pažinojo ne vienas.

 

Gaila, kad pandemijos diktuojamos sąlygos neleido Vytauto Strolios sukaktimi pasidžiaugti jo pavaldiniams, dirbantiems mokykloje. Trumpą tiesioginę apdovanojimo ceremonijos transliavimą galima buvo stebėti PM feisbuke.