Pasieniečių mokykloje, Ukrainos žymiojo „Azov“ pulko kariai – didvyriai, dalinosi išgyvenimais ir patirtimis

Data

2023 01 11

Įvertinimas
1
DSC_5768.JPG

2023 m. sausio 10 d.   Pasieniečių mokykloje  lankėsi Ukrainos  žymiojo „Azov“ pulko kariai – didvyriai, Ukrainos pasienietis bei jį lydinti mama, Lietuvos šaulys Ramūnas Šerpetauskas.  Atvykę svečiai su  Pasieniečių mokyklos bendruomene ir kursantais dalinosi  savo išgyvenimais, patirtimis ir įžvalgomis.

Kariai pasakojo apie išgyventus ir patirtus rusų kariuomenės vykdomus žiaurumus, kokias fizines ir emocines traumas  patyrė   daugiau nei dešimt  karo Ukrainoje mėnesių.

Ukrainos gynėjai kalbėjo apie  plataus masto karą, kuris pakeitė ne tik  ukrainiečius tačiau ir atvėrė akis  visam pasauliui.

Atvykę kariai  pasieniečiams papasakojo, kaip ir kokiomis priemonėmis Ukrainos kariai gina savo šalį, su kokiais sunkumais susiduria bei kaip sprendžia jiems iškilusias problemas.

Pasieniečių mokyklos viršininkas Deividas Kaminskas, atvykusiems svečiams,  papasakojo apie mokyklą, aprodė mokymo auditorijas, šaudyklą, sporto salę, supažindino su pasieniečių rengimu.

Ukrainos kariai linkėjo kursantams mokytis ir  įgyti  kuo daugiau žinių, gebėjimų bei patirčių. Akcentavo taktinės medicinos svarbą, nes turimos žinios ir sugebėjimai reikiamu metu gali išgelbėti gyvybę.

Po jautrių, ir ne vienam širdį suspaudžiusių pasakojimų, mokyklos viršininkas dėkojo didvyriams  bei įteikė simbolinius suvenyrus.