Pasieniečių mokyklos bendruomenė dovanojo kraujo

Data

2022 12 23

Įvertinimas
0
DSC_5730.JPG

Prieš pat Kalėdų šventes, Pasieniečių mokykloje buvo surengta neatlygintina kraujo donorystės akcija.  Savanoriškai  duoti kraujo  buvo  pasiryžę  - 47 kursantai ir mokyklos darbuotojai, tačiau  specialistai galėjo paimti iš 37 akcijos dalyvių.

Tai, anot Nacionalinio kraujo centro specialistų,  labai gražus ir džiuginantis vienos donorystės akcijos donorų skaičius.

Tarp jaunųjų Pasieniečių mokyklos donorų buvo tokių, kurie neatlygintos donorystės akcijoje dalyvavo pirmą kartą. Jiems Nacionalinio kraujo centro specialistai buvo itin atidūs, procedūrai pasibaigus, negailėjo globos ir sveikatinimo patarimų.

Neatlygintinos donorystės akcijoje dalyvavusieji džiaugėsi abipuse jos nauda – viena vertus jų pasidalytas kraujas, galbūt  kažkam išgelbės gyvybę, kita vertus – jie sužinojo savo kraujo grupės  antigenus, Rezus priklausomybę, pasitikrino dėl hepatito B, C  ir kt. antikūnų.

Atsisveikindami iki kito karto, Nacionalinio kraujo centro specialistai pastebėjo, kad Pasieniečių mokyklos kraujo donorai išsiskyrė pavyzdine sveikata.