Pasieniečių mokyklos bendruomenė padabino mokyklos kieme augančią žaliaskarę

Data

2022 12 06

Įvertinimas
0
DSC_5044.JPG

Tikriausiai nei vienas iš mūsų didžiųjų metų švenčių  neįsivaizduojame be pagrindinio Šv. Kalėdų atributo – kalėdinės eglutės.

Pasieniečių mokyklos bendruomenė švenčių taip pat laukia.

Pirmadienio pavakarę, mokyklos vadovybė, darbuotojai bei kursantai  pasidabinę kalėdiniais atributais,  pasiėmę  savo kurtus ar pirktus kalėdinius  žaisliukus,  papuošė  mokyklos kieme augančią žaliaskarę.

Skambant šventinei muzikai, buvo prisimintos  Kalėdų tradicijos, švenčių laukimas,  diskutuota,  kur buvo papuošta pirmoji Kalėdų eglutė.

O šaltiniai kalba skirtingai – vieni teigia, kad Vokietijoje, kiti  įvardina kaimyninę Latviją ir Estiją.

Taigi,  Kalėdų eglutė, pasak šaltinių,  buvo pradėta puošti dar 16 amžiaus pirmoje pusėje. Krikščionys norėdami paminėti Kristaus gimimo dieną būtent pasirinko žaliaskarę. Ji buvo pasirinkta neatsitiktinai, nes būtent šis medis išsiskyrė iš kitų tuo, kad net ir žiemos laiku išlikdavo žalias.

Eglės puošyba, renginys  Medininkuose, neapsiribojo: kursantų taryba pristatė organizuojamą  gerumo akciją ,,Pasidalink per šv. Kalėdas“. Taip pat organizavo žaisliukų kabinimo estafetę.

Antrąją, adventinę savaitę, savo įžvalgomis apie šventinį laikotarpį,   su kolektyvu pasidalino mokyklos viršininkas Deividas Kaminskas.

Su puikia nuotaika, gražiomis mintimis, puikiais darbais, karšta kakava   bei papuošta, švenčių laukiančia  egle, Pasieniečių mokyklos bendruomenė, užbaigė gruodžio 5 dieną.