Pasieniečių mokyklos bendruomenė pagilino žinias pilietinio pasipriešinimo kurse

Data

2022 11 17

Įvertinimas
0
DSC_4653.JPG

Lapkričio 16 d. Krašto apsaugos ministerijos (KAM)  Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento  specialistai Gintautas Jakštys ir Arnoldas Kulikauskis VSAT Pasieniečių mokykloje, kursantams ir mokyklos darbuotojams,  vedė Pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo paskaitą.

Mokymų lektoriai dalyviams suteikė žinių  apie  tinkamą elgesį  ir veiksmus Pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo metu.  Aiškiai ir suprantamai pateikė įvairių  pavyzdžių, kaip gyventojai  savarankiškai galėtų taikyti neprievartinio pasipriešinimo veiksmus iškilus grėsmėms nacionaliniam saugumui taikos metu ar prieš užsienio agresorių.

Susirinkusieji  buvo supažindinami su civilinės saugos ženklų reikšmėmis, nukentėjusiojo apsaugos nuo šilumos praradimo, ugnies išgavimo, susišildymo, individualaus ir grupinio būsto įrengimo parankinėmis priemonėmis. Kalbėta apie  maisto gamybą, pasirūpinimą vandeniu, vaistais, kitomis būtiniausiomis priemonėmis.

Buvo aiškinama, apie karą ir jo rūšis, įvairius agresijos metodus. Kalbėta,  kaip reikia  atpažinti ir apibūdinti priešo lengvąją  ginkluotę bei sausumos kariuomenės techniką, pakartota pilietinio pasipriešinimo dalyvio savigyna, nestandartinių pilietinės kovos „įrankių“ panaudojimas įvairiose situacijose, įtvirtintos gyvybiškai svarbios asmeninio ir šeimos pasirengimo karinei krizei žinios.  Paskaitą vedę lektoriai   supažindino  su pilietinio pasipriešinimo algoritmu bei patarė, kaip parengti savo šeimą pačioms sunkiausioms krizėms.