Pasirinkęs pats, rekomendavo ir studijų draugui

Data

2020 11 06

Įvertinimas
0
5a--.jpg

Iš Visagino kilęs, ten gyvenantis ir dirbantis Edvardas Velička – vienas iš dešimties, kuriems pernai kovo 22 d. buvo įteiktas Pasieniečio įvadinio mokymo kursų pažymėjimas.

Vaikinas savo ateitį planuoja labai kryptingai. Pasieniečio profesiją pasirinko iškart po to, kai Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) įgijo gyvūnų mokslo specialybę. Mokydamasis kursuose, lankė kinologijos būrelį. Suprantama: juk Edvardo mama – Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) kinologė. Edvardas žinojo, kur pasuka, ir to atkakliai siekė.

Likimo ironija: Edvardas šiuo metu pasienio tarnyboje... nedirba. Mat pernai spalį uždaromos Ignalinos AE apsaugą VSAT perdavus Viešojo saugumo tarnybai (VST), Edvardas atsidūrė ten. Žalią uniformą pakeitė tamsiai mėlyna. Šiame karjeros etape Edvardas pabrėžia tvarkos ir žmonių (elektrinės personalo) kontrolės svarbą. Nors dabartinę savo tarnybą labai vertina, tačiau svajonės dirbti pasienyje kinologu neišsižada.

Tuomet jo namuose atsiras ir tarnybinis šuo... Dar prieš tris mėnesius kartu su Edvardu ir jo mama gyveno vokiečių aviganis Helas, kuris vaikinui buvo tapęs tikru draugu. Deja, keturkojis pareigūnas vasaros pabaigoje iškeliavo į Amžinosios medžioklės šalį...

Ar rekomenduotų Edvardas draugui, bičiuliui, pusbroliui, klasiokui įvadinius kursus, kad tas po 15-os savaičių taptų pasienio pareigūnu? Be abejo, ir Edvardas jau tai padarė! Paskatino grupioką iš LSMU. Šiuo metu Justas Švilpa – vienas iš 48-ių Pasieniečių mokyklos (PM) įvadinio mokymo kursantų.

Tiems, kurie jau apsisprendė arba dar mąsto apie Pasieniečio įvadinio mokymo kursus, Edvardas linki stiprybės ir atkaklumo. Pasieniečio darbas – nelengvas, bet labai atsakingas ir Lietuvai reikalingas. Jauno žmogaus pečius užgulanti atsakomybės našta motyvuoja, kelia savigarbos ir pasididžiavimo jausmus.

Primename: tie, kurie dar svarsto galimybę per 15 savaičių tapti pasienio pareigūnais, laiko tam turi tik 10 dienų. Smulkiau apie Pasieniečio įvadinio mokymo kursus skaitykite čia.