Seminare – apie naujausią automatinio šautuvo G-36 versiją

Data

2021 10 07

Įvertinimas
0
20211006_100955.jpg

Prieš keletą mėnesių Krašto apsaugos ministerija kartu su Lietuvos kariuomene (LK) panaudos būdu skyrė Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams 200 naujų automatinių šautuvų G-36. Toks sprendimas aprūpinant Lietuvos pareigūnus modernia ginkluote priimtas siekiant užtikrinti saugumą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.

 

Siekdama kelti tarnybos darbuotojų kvalifikaciją, Pasieniečių mokykla (PM) trečiadienį surengė seminarą „Automatinio ginklo G-36 naudojimas ir priežiūra“, kuriame dalyvavo LK atstovai. Renginys vyko Vilniaus pasienio rinktinės šaudykloje. Tarnybos Karybos reikalų skyriaus ir PM Instruktorių skyriaus pareigūnus kariškiai supažindino su LK ginkluotėje esančio Vokietijos bendrovės „Heckler & Koch GmbH“ 5,56 mm automatinio šautuvo G-36 naujausia versija.

 

 

Šis XX a. paskutiniojo dešimtmečio pradžioje sukurtas ginklas, 1995 m. pradėtas naudoti Vokietijos kariuomenėje. Tai vienas iš moderniausių šiuo metu Vokietijos, Ispanijos, JAV ir kitų šalių ginkluotosiose pajėgose naudojamų automatinių šautuvų. Jis lengvas, patikimas ir ergonomiškas. Atsižvelgus į Lietuvos karių pastabas ir rekomendacijas eksploatuojant šiuo metu LK naudojamus G-36, įsigyti ir tarnybai perduoti ginklai yra patobulinti. Modifikuotos jų buožės, vamzdžio apsodas, taikikliai. Lietuvai skirta modernizuoto ginklo versija vadinama G-36 KA4M1.

 

Tarnybos pareigūnai ne tik įgijo vertingų teorinių žinių apie ginklo valdymą, technines charakteristikas, gavo praktinių rekomendacijų dėl priežiūros ir naudojimo, bet ir įtvirtino savo įgūdžius bei išbandė ginklų taiklumą.

 

Tarnyba dėkinga Lietuvos kariuomenės atstovams už neatidėliotiną teorinę ir praktinę pagalbą. Tarnybai sulaukus naujų užduočių, kolegos kariškiai padeda jas įvertinti ir numatyti, kaip jas racionaliausiai vykdyti. Tam, kad iškilus grėsmei, mūsų pareigūnų pasirengimas ir gebėjimas ginklu ginti valstybę būtų aukščiausios parengties.