Su Naujaisiais! Kokie mums buvo 2020-ieji?

Data

2021 01 01

Įvertinimas
1
47-1231.jpg

Vakar pasibaigę metai buvo iššūkių, pokyčių, nenumatytų ir mums neįprastų ribojimų kupinas laikotarpis. Jie mus daug ko išmokė, privertė keisti numatytus planus. Leidžiamės į apžvalginę kelionę atgal per 2020-uosius.

Gyvenimas Pasieniečių mokykloje nesustojo, ir publikuojamos nuotraukos – geriausias šio teiginio atspindys. Ką nuveikėm per tą laiką? Patikėkite, tikrai daug. Norėjosi pateikti įvykių santrauką, iliustruotą vaizdais… Ir net labai ribojant savo polėkį, tų vaizdų gavosi labai nemažai, kaip ir įvykių. Daryti atranką – nedėkingas reikalas. Viskas atrodo svarbu. Taigi, apsiginkluokime kantrybe ir leiskimės į apžvalginę kelionę. Virtualią, žinoma, kaip jau tapo įprasta, bet bus įdomu. Bandykime susisteminti kartu.

Metai prasidėjo diplomų įteikimu įvadinio mokymo kursantams Medininkų pilyje 01 10 ir dar tris kartus jie buvo teikti labai skirtingomis aplinkybėmis: dalyvaujant tik kursantams ir vadams, su kaukėmis 04 22, iškilmingoje rikiuotėje 07 18 ir virtualioje ceremonijoje 12 18.

Minėjome svarbiausias valstybines šventes: 01 13, 02 16, 03 11.

Vasarį nušurmuliavo XVIII tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2020“ LITEXPO rūmuose.

Pasirašyta keletas svarbių bendradarbiavimo sutarčių, surengta patirčių dalybos renginių.

Įvyko reikšmingi vidaus renginiai: 2019 m. metinė ataskaita, kursantų susitikimas su VSAT vadu. Praėjusių metų akcentai – VSAT 100-metis ir PM 29-asis gimtadienis. Minėtos ir itin svarbios pasieniečiams datos: Gintaro Žagunio ir Alkeksandro Barausko žūties datos. Nepamiršti ir daug nusipelnę PM: linkėjome viso geriausio majorui Anatolijui Zarovskiui ir sveikinome jubiliejaus proga ilgametį PM viršininką pulkininką Vytautą Strolią.

Karantinas… Šis žodis ženklino visus praėjusius metus. Bet nenorėjome būti pasyvūs stebėtojai: 04 18 startavo FB projektas „Likime namie“, kurį, deja, teko atnaujinti 11 28, kaip tęsinį „Likime namie 2“. Kalbinome kursantus, besimokančius nuotoliniu būdu, stengėmės parodyti, kaip jie gyvena tuo sudėtingu laikotarpiu, su džiaugsmu fiksavome jų grįžimą į mokyklą 06 09! Karantino metu praskaidrinti dienas ir papildyti žinias padėjo dokumentiniai portalai epaveldas ir Europeana, kuriuose surinkti ir Lietuvos pasieniečių istorijos klodai.

Be abejonės, vienas svarbiausių akcentų – kursantai Rukloje rudenį, LK Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke: ten jie mokėsi su ginklu rankoje ginti Tėvynę.

Fiksavome sportines kursantų pergales, jų labdaringą veiklą.

Nepamiršome vaikų ir jaunimo: žiemą mokykloje lankėsi Jaunojo pasieniečio būrelio nariai, o vasarą vyko Respublikinis moksleivių piešinių konkursas „Pasieniečiai – Lietuvos valstybės sienos sargyboje“. Turėjome fantastišką fotografo Leonardo Skirpsto nuotraukų iš Naujosios Zelandijos parodą.

Ir, be abejo, šventėme visiems mums svarbias ir mielas šventes: šv. Velykas, Mamos dieną, Mokytojų dieną, šv. Kalėdas; pastarųjų akcentas šiemet – fantastiškas autorinis koncertas, skirtas išimtinai Pasieniečių mokyklos bendruomenei.

Tokie tad buvo vakar pasibaigę 2020-ieji metai – pasibaigę be įprastų mums triukšmingų paminėjimų, bet su viltimi, kad grįšime į pasaulį, kuriame nebus tiek nerimo. Stenkimės dėl to visi kartu. Dar kartą su Naujaisiais!