Tarnybos gretose – trylika naujų veidų

Data

2021 11 24

Įvertinimas
1
1-2021-11-23.jpg

Šitiek padidėjo VSAT pajėgos. Aleksandras, Andželika, Darius, Deimantė, Diana, Dovilė, Edgaras, Eimantas, Jovilė, Justina, Sigita, Tauras ir Valdas. Šie 13 jaunų žmonių, vyresniųjų puskarininkių, šiandien pradėjo  tarnybą Varėnos PR Tribonių ir Gintaro Žagunio užkardose (3), Vilniaus PR Lavoriškių užkardoje (2), Užsieniečių registracijos centre, Medininkų bei Kybartų užsieniečių registracijos centruose (likę 8).

Jauni ir energingi, turintys civilę profesiją ir aukštąjį išsilavinimą. Ir – tvirtą motyvą tapti pareigūnais. Budriai saugoti valstybės sieną, užkirsti kelią į Lietuvą iš rytų besiveržiantiems neteisėtiems migrantams.

Antradienį šiam 13-tukui tarnybos vado pavaduotojas Antanas Montvydas ir Pasieniečių mokyklos viršininkas Deividas Kaminskas įteikė Specializuotų įvadinio mokymo kursų „Sienos stebėjimas“ baigimo pažymėjimus. Kursų, kurie truko vos keturias savaites. Ir kuriuos Deimantė Guntulytė įvertino šitaip: „Tai buvo nuostabus laikas“...

Skambėjo pareigūno priesaikos žodžiai, aidėjo plojimai. O paskui – sveikinimai ir linkėjimai, šypsenos ir gėlės, apdovanojimai ir Tautiška giesmė, atliekant ją pianinu, fotosesijos ir kava su sausainiais... Prie instrumento sėdęs būrininkas Tauras Olšauskas (beje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventas) ceremonijos dalyvius džiugino Frederiko Šopeno valsu cis-moll.

Šventė baigėsi, prasidėjo kasdienybė. Tarnyba, kurioje netruks pilkų dienų ir rutinos, nemiegotų naktų ir nutrintų kojų... Tarnyba, kurioje nuolat teks prisiminti pasieniečių šūkį: kilnumas, ištvermė, drąsa. Ir jo laikytis. Tikime, kad nenusivilsite ir nenuvilsite. Sėkmės naujajame gyvenimo kelyje!

Daugiau vaizdų