Trise valtyje, neskaitant Manto: Tyra, Zėja ir Justina

Data

2020 11 16

Įvertinimas
0
1-.jpeg

Justina Utenos kolegijoje baigė teisės profesinį bakalaurą (ikiteisminį tyrimą), bet pagal profesiją dirbti taip ir neteko. Apie įvadinio mokymo kursus Medininkuose išgirdo iš buvusios kursiokės Aidos, kuri ten mokėsi. Susidomėjo. O prieš pusantrų metų puošnioje Medininkų pilies menėje prisiekė ištikimybę Lietuvos valstybei.

Justina Zinkevičienė – Vilniaus pasienio rinktinės Puškų užkardos vyresnioji pasienietė kinologė. Karjera klostėsi puikiai, kol nesužinojo apie tarnybinio šuns, vardu Tyra, ligą... „Teko apsispręsti, ar liksiu kinologijoje, – prsipažįsta jauna pareigūnė. – Likau, nes be kinologijos neįsivaizduoju savęs pasienyje...“ Tyra vis dar kartu, bet tarnybai Justina rengia kitą keturkojį – dar vieną vokiečių aviganį. Zėjai – vos pustrečio mėnesio, ir viską tenka pradėti nuo pradžių...

Kinologija Justina susidomėjo tik Pasieniečių mokykloje. Nuėjo į kelis kinologijos būrelio užsiėmimus. Patiko. Pasikalbėjo su vyro dėde Algirdu Zinkevičium, praeityje žinomu kinologu. Apsisprendė.

Pasak jaunosios kinologės, renkantis kinologo kelią būtina įsisąmoninti, kad didžiąją savo laiko dalį praleisi ne su šeima. Tiek tarnyboje, tiek namuose. Laimė, kinologės vyras Mantas – supratingas, tolerantiškas, todėl problemų dėl dėmesio (ir laiko) skyrimo šeimoje nekilo. Justina sako, kad jos darbe svarbiausia – meilė šuniui, partneriui ne tik darbe, bet ir šeimos nariui. Kinologo darbas neįsivaizduojamas be darbštumo, kantrybės rengiant šunį tarnybai. Tačiau už tai keturkojis pareigūnas atsidėkoja begaline ištikimybe ir prieraišumu.

O tiems, kurie nusivylė įgyta profesiją ir neįstengė realizuoti savęs, Justina rekomenduotų rinktis įvadinius kursus. Kinologo darbas pasienyje – ne monotoniškas, įdomus ir viliojančiai nenuspėjamas. Tie, kurie apie tai ilgai ilgai mąstė, turės galimybę pretenduoti kitąmet. Nes terminas, kai dar galima teikti dokumentus į Pasieniečio įvadinio mokymo kursus, jau baigiasi.