Vasario 16-osios aktas: pervertinti – neįmanoma

Data

2021 02 15

Įvertinimas
0
Kursantu sveikinimas Vasario 16-osios proga.jpg

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse susibūrėme taip, kaip per karantiną įmanoma. Iškiliai datai skirtame nuotoliniame renginyje.

Mindaugo Lietuva... Algirdo ir Kęstučio Lietuva... Vytauto Lietuva...Ir pagaliau – Vasario 16-osios Lietuva. Bene svarbiausia naujausių laikų istorijoje mūsų tautai diena, kai daugiau kaip po 120 metų Lietuva vėl grįžo, nors nelengvai, į pasaulio žemėlapį. Ir vos per du dešimtmečius iš Rusijos imperijos užkampio, „Šiaurės Vakarų krašto“ (Severno-zapadnogo kraja) tapo modernia Europos valstybe. Neįmanoma pervertinti Nepriklausomybės akto reikšmės, nors 50 metų, iki pat 1990-ųjų, tai buvo sistemingai ir metodiškai daroma.

Ką žinome apie Aktą, jo paskelbimo aplinkybes, šį dokumentą pasirašiusius garbius vyrus, jų karjerą tarpukario Lietuvoje ir likimą sovietų kalėjimuose ir lageriuose? Vasario 16-osios esmė ir svarba buvo išsamiai atskleisti talkinant grupei istorinėse vietose nusifilmavusių entuziastingų 36-osios laidos kursantų. Klausėmės būsimosios pasienietės Gretos Mežanec atliekamų dainų ir mokyklos viršininko Deivido Kaminsko sveikinimo.

VSAT pasižymėjimo ženklai – labiausiai nusipelniusiems. Pagėgių pasienio rinktinėje dirbančiam Profesinių dalykų skyriaus (PDS) jaunesniajam specialistui Algirdui Narūnui – „Už nepriekaištingą ilgametę tarnybą“, Mokymo organizavimo skyriaus (MOS) viršininkui Miroslavui Rabovičiui – pirmojo laipsnio „Valstybės sienos sargyboje 20 metų“, MOS vyriausiajai specialistei Ramunei Nariūnaitei ir PDS vyresniajai specialistei Jolitai Nikitinienei – „Valstybės sienos sargyboje 15 metų“. Mokyklos vadovo padėkos pareikštos MOS vyriausiajam specialistui Vasilijui Stacevičiui, vyresniesiems specialistams Tadeušui Boroško ir Vadimui Loič, Integruotų dalykų skyriaus (IDS) personalo mokymo specialistei Editai Prilepskienei ir Palangos kvalifikacijos tobulinimo skyriaus vyresniajai specialistei Reginai Motuzienei, o IDS Personalo mokymo specialistė Violeta Sadovskienė paskatinta dviejų dienų apmokamomis atostogomis.

Antradienį nedirbsime ir nesimokysime. Pasistenkime, kad jis netaptų eiline poilsio diena. Juk vis dėlto – Vasario 16-oji. Tad būkite pasveikinti, mielieji!