Vejantis nuvažiuojantį traukinį

Data

2020 11 12

Įvertinimas
0
4--.JPG

Taip jau gyvenime nutinka: vienuoliktoje ar dvyliktoje suki galvą, ką veiksi pabaigęs vidurinę. Vykti už sienos užsidirbti, gyvenimo pamatyti, ar išsirinkti profesiją pagal pomėgius ir galimybes? Galų gale išsirenki, įstoji, studijuoji... Diplomas jau rankose. Bet įgyta profesija nelimpa, nors tu ką. Ir dirbti pagal ją visai nevilioja.

Tarptautinės prekybos ir muitinės logistikos specialistas. Teisės ir viešojo adminstravimo žinovas. Verslo ir viešbučių vadybos specialistas. Viešojo valdymo magistras. Teisės ir ikiteisminio proceso žinovas. Hidrotechninės statybos inžinierius. Choreografijos bakalauras. Organizacijų vadybos magistras. Socialinės pedagogikos specialistas. Lietuvių kalbos mokytojas. Chemijos bakalauras... Sąrašą galima būtų dar tęsti ir tęsti, bet pamėginkite įspėti, kur visi šie pačių įvairiausių sferų asai galėjo susitikti. Atmetę mūsiškių aukštųjų mokyklų polinkį aprėpti absoliučiai visas sritis. Tarptautiniame universitetų absolventų kongrese? Studijų mugėje? Palangos paplūdimyje karštą rugpjūčio savaitgalį? Ne. Pasieniečių mokykloje.

Vienintelėje pasienio pareigūnų „kalvėje“, Medininkuose veikiančioje nuo 2007-ųjų. Jie – 28 merginos ir 20 vaikinų. Pasieniečio įvadinio mokymo kursų dalyviai. Turintys aukštąjį išsilavinimą, todėl įgyti pasieniečio profesiją galintys per 15 savaičių. Keletą metų studijavę universitetuose ir kolegijose, gavę diplomus, tačiau ties tuo nesustoję.

Mes džiaugiamės ir didžiuojamės, kad tokie pačių įvairiausių sričių specialistai, turintys išsilavinimą, gyvenimo patirties ir susiformavusias pažiūras, ateina pas mus ir tampa pasieniečiais. Už gero mėnesio tuos 48 išlydėsime į pasienio užkardas. O dabar jau laukiame kitos bangos, naujų įvadinio mokymo kursantų, kurie mokslus pradės ateinančių metų sausio 11-ąją. Norintys jais tapti turi vos kelias dienas: dokumentai pateikiami iki lapkričio 16-osios. Jei turite minčių apie darbą pasienyje – nedelskite! Daugiau apie tai skaitykite čia.