Žygių entuziastai jau IX kartą keliavo „Pasieniečių keliais“

Data

2022 05 16

Įvertinimas
0
DSC_9929 redag..JPG

Pėsčiųjų žygyje dalyvavo ne tik pasieniečiai iš įvairių padalinių, bet ir Pasieniečių klubo nariai, Jaunieji pasieniečiai, kariai, policininkai, ugniagesiai gelbėtojai, įvairių įstaigų ir organizacijų, asociacijų atstovai bei kiekvienas panorėjęs žygeivis. Būtą ir žygeivių, kurie į maršrutą leidosi su keturkojais augintiniais.

Skirtingai nei ankstesnis žygis, vykęs Vilniaus r. Buivydžių apylinkėse, šis startavo Dzūkijoje - Druskininkuose. Žygeiviams parengta 24 km trasa, driekėsi vaizdingu maršrutu Raigardo slėniu, kuriame ėjikai galėjo pamatyti gamtos paminklą – „Velnio“ akmenį, vėliau trasa tęsėsi palei valstybės sieną su Baltarusija, o paskutinius kilometrus žygio dalyviai ėjo taku netoli Nemuno. Žygio finišas, kaip ir startas buvo VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardoje.

Šio renginio organizatoriai Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Pasieniečių mokykla, Pėsčiųjų žygių asociacija bei Lengvosios atletikos asociacija džiaugėsi, jog susidomėjimas šiuo renginiu nemažėja, ir sulaukia vis naujų dalyvių. Visi trasą įveikę žygeiviai buvo apdovanoti diplomais, dalis ir atminimo medaliais, o atgauti jėgas renginio dalyviai galėjo vaišindamiesi pasienietiška koše.